Výlet do Berlína, který zabaví děti i dospěláky

A je to tady. Prázdniny. Dovolená. Nudící se děti. Kam je vzít na jednodenní výlet či víkend, aby to bavilo i Vás? A co třeba hned k sousedům do Německa? Připravili jsme si pro Vás tip na třídenní výlet. Dejte nám vědět, zda jste ho vyzkoušeli.

Cesta vede přes Popelku

Jeli jsme z Čech na sever a rovnou jsme si to namířili do Popelčina zámku jménem Moritzburg, který se nachází nedaleko Drážďan. Výlet tedy můžete spojit i s návštěvou Drážďan, které my jsme si ale chtěli schovat až na Vánoce. Dokonce i webové stránky mají českou verzi, protože nejvíce návštěvníků sem míří z Německa a Česka, kde je pohádka nejpopulárnější.

Zámek označují za perlu saského baroka a nechal ji vystavět sám Král polský a kurfiřt saský August Silný, o kterém hodně uslyšíte i při návštěvě 14 km vzdálených Drážďan. Augustovou vášní byl lov a zde se mu plnými doušky oddával. Kromě loveckých trofejí zde naleznete sbírky porcelánu a ložnici s lůžkem dekorovaným dvěma miliony pestrobarevných ptačích per.

Měli jsme štěstí, že jsme zrovna stihli výstavu o filmu Tři oříšky pro Popelku a viděli i ty slavné červánkové šaty. Vyzkoušet jsme museli i Popelčino schodiště se ztraceným střevíčkem. Potom jsme se k parkovišti vrátili krásnou procházkou podél romantického jezera s výhledem na celý zámek a v hlavě nám znělo známé: Kdepak ty ptáčku hnízdo máš?

Otevírací doba:

Únor, březen: sobota a neděle: od 10:00 do 16:30 hodin.
Poslední vstup je v 16:00 hodin.
Prohlídka s průvodcem Barokní zámek a Porzellanquartier: 10:30 a 12:00 hod.

Duben – říjen: Denně od 10:00 až do 17:30 hodin
Poslední vstup v 17:00 hodin.
Denně prohlídka s průvodcem Barokní zámek a Porzellanquartier: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00 hod.

Další informace najdete na stránce Otevírací doba | Zámek Moritzburg

Do Berlína do Zoo

Ne, nebojte se, nebudeme brát naše děti do Stanice Zoo, ale do opravdické zoologické zahrady. Návštěvu města necháme na nějaký víkend, až budou děti na táboře, protože jsme se ponaučili, že to je bytostně nebaví a my si nechceme otrávenými obličejíky zkazit výlet, že? Tak tedy do Zoo. Podařilo se nám sehnat úžasné ubytování v paneláku. Tak dobře. Nebyl to obyčejný panelák, ale hotel/ubytovna pro studenty a měli tam ty nejlepší snídaně, ze kterých se Vám vůbec nechce odcházet a furt byste si chodili přidávat.

Zde je odkaz na hotel: HOTEL A&O BERLIN KOLUMBUS, BERLÍN (ihotelsberlin.com)

Přijeli jsme odpoledne, zašli si do nedaleké pizzerky na večeři a druhý den jsme se vydali tramvají do Zoo, protože za A, jezdit po Berlíně autem je peklo a za B, naše auto nesplňovalo potřebné emisní povolení a nechtělo se nám ho vyřizovat. A tak jsme si alespoň z oken mhd byli schopni Berlín prohlédnout.

Návštěva Zoo předčila naše očekávání. Jedná se o nejstarší zoologickou zahradu v Německu z roku 1844 a má plochu třicet čtyři hektarů. Je domovem patnácti set zvířat, což jí staví na přední příčky mezi světovými zoo. Největším tahákem jsou pandy, které byly ohromně roztomilé, ale nás i naše děti zaujali také hraví lachtani, sloni, kteří zlobili a postříkali technického pracovníka zoo a velkým překvapením byl i několikapatrový mořský svět, ve kterém bychom mohli strávit půl dne. Našeho Sebíka zaujali červení karásci, které si mohl pohladit. Všichni jsme byli nadšení a návštěvu Zoo doporučujeme!

1.1. – 25.2.: 9.00 až 16.30

Otevírací doba

26.2. – 25.3.: 09.00 až 18.00

26.3. – 23.9.: 09.00 až 18.30

24.9. – 28.10.: 09.00 až 18.00

29.10. – 31.12.: 09.00 až 16.30

Vstupné

Zoo / Zoo a Aquarium
Dospělý -15,50 € / 21 €

Dítě (4 – 15 let) – 8,00 € / 10,50 €

Snížené vstupné (studenti apod.) – 10,50 € / 15,50 

Webové stránky: Zoo-Berlin

Po cestě zpět tramvají, nákupu potravin a pohodlném přespání v hotelu se snídaní, jsme se brzy ráno vypravili na tropické ostrovy.

Tropical Islands u Berlína

Tak tohle nás hodně bavilo. Vyrazili jsme sem s dětmi na menší svatební cestu a spojili jsme to s návštěvou Popelčina zámku a Berlínské Zoo. Verča – za mne to bylo úplně super, krásně teplo a spaní ve stanech nás vyšlo nakonec laciněji než kupování dvoudenních vstupenek, ikdyž jsme nakonec neměli potvrzenou rezervaci. Naštěstí se jich nás na recepci zželelo a nějaký stan nám našli. Ve stanech jsou vysoké matrace a spí se tam super. A s partnerem určitě oceníte blízkost baru, kde jsou k mání alko i nealko drinky a drobné občerstvení.

Tropical Islands se nachází v obrovské hale s rozsáhlým komplexem zahrnujícím vnitřní tropický prales, wellness centrum a bazén ve stylu laguny. Jsou zde vysázeny pravé palmy a těšit se můžete také na umělou pláž a největší vodní skluzavku v Německu. Do Tropical Islands dojedete snadno z dálnice A13, vzdálené pouhé 4,3 km. Na vlakovou stanici Brand je to odtud 2,7 km. V ceně ubytování je zahrnuto užívání bazénů, skluzavek, sauny, obří houpačky a fitness klubu. Můžete přijet i s karavanem a nebo stanovat v kempu, který také patří k tomuto zábavn

Spaní v rodinném stanu v Tropical Island u Berlína

A jak se tam najíte? Premium pokoje, stany: snídaně formou bufetu nebo polopenze formou bufetu. Apartmány: bez stravování. Snídani lze objednat v Tropical Islands za poplatek. Obědy a večeře v gastronomických zařízeních na místě za poplatek. Jídlo není nejlevnější, ale musíme si uvědomit, že jsme v Německu a na ty poměry to vychází skoro stejně jako u nás v Akvaparcích.

Vstupenky: zakoupíte online na stránkách a nejlevnější rodinná vstupenka vychází na 145 Eur. Není to nejlevnější záležitost, ale děti si to opravdu užijou!

Tickets (tropical-islands.de)

Naše líbánky s dětmi byly super a rozhodně takový výlet doporučujeme. Děti nás celý rok prosily, zda bychom se tam mohli vrátit. My však s nimi podnikli další výlet do jiného vodního ráje a zábavního parku, ale o tom až zase příště.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *